Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Старокостянтинівської міської ради є спеціалізованою, багатопрофільною, навчально-виховною реабілітаційною установою, метою діяльності якої є здійснення заходів, спрямованих на розвиток дитини-інваліда та коригування порушень її розвитку, забезпечення соціальної адаптації та реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.
 
Центр створений 25 червня 2002 року при ДНЗ №8 «Калинонька» за сприянням управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради. Протягом свого існування Центр досягнув чималих успіхів у вихованні та розвитку дітей з особливими потребами. Кожна дитина, яка відвідує Центр, зігріта турботою і любов’ю, кожен день здобуває свою особисту перемогу у боротьбі зі своєю недугою.
 
Реабілітаційні послуги, що надаються центром:
  • рання соціальна реабілітація (від 3 до 6 років)
  • соціальна реабілітація (від 6 до 14 років) 
  • фізична реабілітація, лікувальна фізкультура, масаж, тощо
  • психолого-педагогічна корекція
  • логопедична допомога
  • медичний супровід процесу реабілітації
Чудово обладнана ігрова кімната дає змогу дітям відчувати себе затишно та спокійно,адже тут є сухий басейн, лабіринт, дидактична черепаха, ігрове поле, кораблик, де діти граються та навчаються. А в затишній спальні можна відпочити після ігор та занять.
На заняттях з дітьми використовуються та впроваджуються ефективні методики: лялькотерапія, музикотерапія, казкотерапія, Монтессорі, Нікітіна, Зайцева, Домана та ін..
 
З дітьми займаються вчитель-реабілітолог, вихователі а також їх асистенти. Вони проводять заняття та вправи згідно індивідуальних планів реабілітації.
Діти отримують допомогу спеціалістів: логопеда, психолога, масажиста, музичного керівника, вчителя з фізичної реабілітації. За станом здоров’я дітей щоденно спостерігає лікар. Діти шкільного віку займаються з вчителями шкіл по індивідуальній програмі навчання середньої школи. У центрі створено ефективне реабілітаційне середовище, яке забезпечується сучасним обладанням.
 
З 1 вересня 2008 року був створений для старшої групи Центру соціальної реабілітації гурток «Умілі руки» з метою надання дітям від 10 років первинних понять про професію та отримання перших знань та навиків роботи з ножицями, папером, тканиною, деревом, продуктами харчування та іншим. Розділ «Кулінарія» самий улюблений та смачний для всіх дітей Центру та їх батьків.
 
В роботі з дітьми ніщо не дає таких результатів, як щира, цілеспрямована, послідовна, творча, колективна праця.
Для неперервності реабілітаційного процесу колектив підтримує тісний контакт із родинами своїх вихованців. 


"Якщо Ви почнете виховувати дитину з тяжкими порушеннями то,не надаючи батькам багато надії, не втрачайте її самі і підтримуйте себе в тяжкій праці, яку Ви виконуєте…
Якщо вона лінива, нездібна, неохайна, неуважна, одним словом у неї немає жодної позитивної якості, яку б Ви хотіли побачити – не падайте духом.

Якщо вона постійно лежить – посадіть її; якщо вона сидить – поставте її; якщо вона не їсть самостійно – тримайте її пальці, а не ложку, під час їди;якщо вона взагалі не діє – стимулюйте її м’язи до дії; якщо вона не дивиться і не розмовляє – говоріть їй самі і дивіться на неї. Годуйте її як людину, яка працює, і примусьте її працювати, працюючи разом з нею;будьте її волею, розумом, дією.

І якщо Ви не були в змозі протягом трьох-чотирьох років дати їй розум, здатність до мовлення і довільність рухів, то в будь-якому разі ні турбота ваша, ні енергія, яку  Ви витратили на неї, не пропали дарма; якщо вона не досягнула тих успіхів, яких Ви добивались, то вона, у будь-якому випадку, стала здоровішою і сильнішою, стала слухнянішою і моральнішою. А хіба цього мало? Той, хто зробив все, що міг, - зробив все"

Е.Сеген 
При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2021 рік


Платформа XClin