Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Новини Соц.Центрів

«Традиції українського народу»

 14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковія( Маковея), яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маккавеїв, яких їхня мати Соломія благословила на мученицьку смерть за християнську віру. З цього дня розпочинається «Спасівка» - піст, який триває два тижні. В цей день у церквах святять воду, квіти і мак.
 Серед квітів у букеті обов’язково присутні великі достиглі голівки маку.  Такий букет називається «маковійчик», або «маковейка». До нього кладуть і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави: васильки, м'яту, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.Після освячення маковійчика кладуть за образами, і він зберігатиметься там аж до весни,а деякими травами і маком будуть  користуватися за необхідності. На Маковія святили також свіжовикачаний мед у стільниках, щедро пригощаючись ним.
 Тож за гарною традицією напередодні свята Маковія (Маковея) працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було організовано захід  на тему: «Традиції українського народу» для клієнтів центру,а також майстер – клас по створенню букетів - «маковейчиків».
 Запрошені мали змогу провести час за приємною бесідою з чаюванням. Вироби – «маковейчики», створені власними руками, підопічні отримали у подарунок.


 
 
 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin