Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Охорона праці неповнолітніх: як не порушити законодавство?

 
 
 
Трудове законодавство для працівників, які не досягли вісімнадцяти років, встановлює обмеження. Тож, коли роботодавець бере на роботу неповнолітніх, зобов’язаний забезпечити їм реалізацію гарантованих прав та створити сприятливі умови праці. Кожне підприємство має вести спеціальний облік працівників, які не досягли 18 років, із зазначенням дати їх народження (стаття 189 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП)).
Заборонено приймати на роботу осіб, молодше 16 років. За згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, приймати на роботу осіб, які досягли 15 років. Аби підготувати молодь до продуктивної праці, можна приймати на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, щоб ті виконували легку роботу, що не шкодить здоров’ю і не порушує процес навчання, у вільний від навчання час, коли досягнуть 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, яка його замінює (ст. 188 КЗпП; ст. 21 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-ІІІ (далі – Закон № 2402)).
Усіх осіб, молодших 18 років, приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду, якщо є письмовий медичний висновок про відсутність протипоказань для участі у трудовій діяльності. Надалі такі працівники щороку проходять обов’язковий профілактичний медичний огляд до 21 року (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»; ст. 21 Закону № 2402; ст. 191 КЗпП).
Особа віком від 14 до 18 років може мати часткову дієздатність. Наприклад, малолітня особа може здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, які охороняє закон. Малолітня особа не відповідає за шкоду, яку вона завдала (ст. 31-32 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ)). Діти, які досягли 16-річного віку, мають право займатися підприємницькою діяльністю, можуть бути членами колективного сільськогосподарського підприємства та селянського (фермерського) господарства (ст. 22 Закону № 2402; ст. 35 ЦКУ).
Повну цивільну дієздатність здобуває особа, яка досягла 18 років (ст. 34 ЦКУ). Також повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, та неповнолітня особа, яка записана матір’ю або батьком дитини. Повну цивільну дієздатність надають за рішенням органу опіки та піклування за заявою заінтересованої особи за письмовою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника. Якщо такої згоди немає, повну цивільну дієздатність можуть надати за рішенням суду (ст. 35 ЦКУ).
Неповнолітніх заборонено залучати до виконання важких робіт та робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, підземних робіт, нічних, надурочних та робіт у вихідні дні. Їм не можна підіймати й переміщувати речі, маса яких перевищує встановлені для цієї категорії працівників граничні норми (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»; ст. 21 Закону № 2402; ст. 190, 192 КЗпП).
Для дітей, молодших 16 років, тривалість робочого часу обмежують відповідно до потреб їхнього розвитку та професійної підготовки (ст. 21 Закону № 2402). Неповнолітніх у трудових правовідносинах прирівнюють у правах до повнолітніх. У сфері охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці вони користуються пільгами, встановленими законодавством України (ст. 187 КЗпП).
Щорічні відпустки працівникам віком до 18 років надають у зручний для них час. У перший рік роботи відпустки повної тривалості надають за їхньою заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи на підприємстві (ст. 195 КЗпП).



При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin