Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Моніторинг показників заробітної плати по м. Старокостянтинів за червень 2020 року

 
 
Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Законом України “Про державний бюджет України на 2020 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року – 4723 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок. А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Якщо працівнику нараховано заробітну плату меншу мінімальної та здійснено нарахування єдиного соціального внеску із суми різниці між мінімальною заробітною платою та фактично нарахованою, страховий стаж для обчислення пенсії розраховуватиметься з врахуванням сплати внеску від фактично нарахованої (заробленої працівником) заробітної плати.
Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Такі явища, як зарплата в “конвертах” та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.
Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Управлінням соціального захисту населення  виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради здійснюється моніторинг показників заробітної плати в розрізі видів економічної діяльності, моніторинг своєчасності виплати заробітної плати, погашення заборгованості з неї та додержання суб’єктами господарювання мінімальних державних гарантій з оплати праці.
За результатами моніторингу (по підприємствах, організаціях та установах міста, які звітують до органів статистики за формою 1 – ПВ) в червні 2020 року порівняно з відповідним періодом 2019 року номінальна заробітна плата одного штатного працівника збільшилася  на 5,5%  або на 479,3 грн.  і становила 9201,3 грн.  (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб). 
Найбільше зростання рівня середньомісячної заробітної плати у червні 2020 року порівняно з відповідним періодом 2019 року відбулося за наступними видами економічної діяльності:
- промисловість – 10,4%;
- охорона здоров’я – 5,8%;
- мистецтво, спорт, розваги та відпочинок – 27,3%;
- освіта – 4,7%.
 
 
 
 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin