Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

На території ПАТ “Старокостянтинівський завод КПУ” обговорили питання дотримання законодавства про працю

 
 
 На виконання окремого доручення Голови Держпраці з 9 червня поновлено проведення превентивних заходів у сфері праці та охорони праці за місцем фактичного здійснення суб’єктами господарювання підприємницької діяльності з врахуванням вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 та від 20.05.2020 № 392. Наразі, головними темами таких відвідувань є недопущення використання незадекларованої праці та профілактика нещасних випадків і професійних захворювань з працівниками під час виконання посадових обов'язків.
 До інспекторів праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за методичною допомогою звернулась фізична особа-підприємець, яка надає послуги обробки металу та в своїй діяльності використовує найману працю.
 7 липня 2020 року головними спеціалістами - інспекторами праці Деркачем В.О. та Фесуном Е.В. спільно з головним спеціалістом-експертом з умов праці Гордійчуком В.В. проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо неприпустимості використання незадекларованої праці та дотримання законодавчих актів з питань охорони праці, недопущення випадків травмування та професійних захворювань для найманих працівників цеху по обробці металу, що належить ФОП Антонюк В.В. та розташований по вул. І. Франка, 43/1.
 Вказаний превентивний захід проводився виключно із врахуванням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, зазначених в постанові Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 207.
 Для підприємця наголошено на впорядкуванні трудових відносин з найманими працівниками, ознайомлено з відповідальністю, що передбачена за порушення норм трудового законодавства, акцентовано увагу на забезпеченні зростання заробітної плати. Також ФОП Антонюк В.В. вказано на обов’язковості правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу.
 В ході заходу для присутніх роз'яснено, що державні соціальні гарантії (у тому числі мінімальна заробітна плата) обов’язкові на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Тому, свідоме заниження роботодавцями належного розміру заробітної плати або виплата її «у конверті» є грубим порушенням законодавства у сфері праці. Окрім того, найманим працівникам наголошено, що вони, також як і роботодавець несуть персональну відповідальність за порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin