Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

“Офіційне працевлаштування - забезпечене майбутнє”

 12 грудня 2019 року інспекторами праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, в рамках акції “Офіційне працевлаштування - забезпечене майбутнє”, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу для фізичних осіб-підприємців і найманих працівників, які здійснюють підприємницьку діяльність в магазинах та закладах побутового обслуговування населення по вул.  Грушевського  та Острозького м.Старокостянтинів.
 Під час заходу власників та найманих працівників поінформовано про вимоги чинного законодавства щодо законності провадження підприємницької діяльності, акцентовано увагу на обов’язковій наявності дозвільної документації, що регулює відповідний напрям здійснення торговельної діяльності.
 Роботодавцям наголошувалось на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника передбачено штраф в розмірі 125,1 тис.грн, а статтею 41 КУпАП за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору на керівника передбачено накладення штрафу від 8,5 до 17 тис. грн.
 Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування. До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.
 Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок.  Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці.
 Вказаним особам вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin