Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Інспекторами праці надано методичну допомогу для роботодавця міста в сфері громадського харчування населення

 Громадське харчування населення на даний час являється однією зі сфер, з найпоширенішою нелегальною зайнятістю, а випадки порушення трудового законодавства відносно найманих  працівників трапляються чи не найчастіше. Інспекторами праці, з метою запобігання використанню незадекларованої праці на території м.Старокостянтинів, на системній основі здійснюється комплекс превентивних, інформаційно-роз'яснювальних заходів щодо профілактики порушень законодавства про працю, підприємцям та найманим особам наголошується на перевагах легального працевлаштування.
 До інспекторів праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за методичною допомогою звернулась фізична особа-підприємець, яка нещодавно відкрила заклад, що надає послуги в сфері громадського харчування (фаст-фуд). У межах надання допомоги для роботодавця та найманих працівників роз'яснено, що державні соціальні гарантії (у тому числі мінімальна заробітна плата) обов’язкові на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Тому, свідоме заниження роботодавцем належного розміру заробітної плати або виплата її «у конверті» є грубим порушенням законодавства у сфері праці.
 Як показує практика, на теперішній час роботодавці досить часто використовують працю без належного трудового трудового оформлення, а також вчиняють дії, спрямовані на приховування трудових відносин (оформлення цивільно-правових договорів замість трудових) саме в закладах громадського харчування. Тому, для підприємця наголошено на обов'язкому впорядкуванні трудових відносин з найманими працівниками, ознайомлено з відповідальністю, що передбачена за порушення норм трудового законодавства, 
 В ході роботи присутнім наголошено на правильності оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, неухильному дотриманні ч.3 статті 24 КзпП України та вимог постанови Кабінету Міністрів України  від 17.06 2015 № 413 „Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу”.
 Від підприємця та працівників надходили питання щодо відповідальності у разі встановлення порушень законодавства про працю. Тому останнім роз'яснено, що cтаттею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність від 8500 грн. до 17000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору. А взагалі, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142190 грн (125190 грн + 17000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.
Насамкінець, роботодавцю та найманим працівникам, з метою недопущення порушень трудового законодавства рекомендовано ознайомлюватись з інформацією щодо трудового законодавства на сайті управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за посиланням www.stsoc.km.ua.
 Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати - це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.

При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin