Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Інспекторами праці проведено роз'яснювальну роботу для працівників швейного цеху міста

 З метою запобігання використанню незадекларованої праці на території м.Старокостянтинів на постійній основі здійснюється комплекс превентивних, інформаційно-роз'яснювальних заходів щодо профілактики порушень законодавства про працю. Підприємцям та найманим особам наголошується на перевагах легального працевлаштування.
 Так, 04 липня 2019 року, головними спеціалістами – інспекторами праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Деркачем В.О. та Фесуном Е.В. здійснено інформаційно-роз'яснювальну роботу для працівників швейного цеху, що розташований по вул. Ессенській, 34/2 (власник – ФОП Свірчук С.І.) з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.
 Для підприємця наголошено на впорядкуванні трудових відносин з найманими працівниками, ознайомлено з відповідальністю, що передбачена за порушення норм трудового законодавства, акцентовано увагу на забезпеченні зростання заробітної плати та необхідності збільшення надходжень до міського бюджету. Також ФОП Свірчуку С.І. вказано на обов’язковості правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу.
 Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче за який не може оплачуватися виконана працівником місячна, погодинна норма праці (обсяг робіт). Слід відмітити, що державні соціальні гарантії (у тому числі мінімальна заробітна плата) обов’язкові на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Тому, свідоме заниження роботодавцями належного розміру заробітної плати або виплата її «у конверті» є грубим порушенням законодавства у сфері праці.
 Статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність від 8500 грн. до 17000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.
 Фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142190 грн (125190 грн + 17000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.
 В ході проведення вказаного заходу для власника та працівників цеху  вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin