Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Легальне працевлаштування: актуальність сьогодення

 З метою запобігання використанню незадекларованої праці на території м.Старокостянтинів на постійній основі здійснюється комплекс превентивних, інформаційно-роз'яснювальних заходів щодо профілактики порушень законодавства про працю, підприємцям та найманим особам наголошується на перевагах легального працевлаштування.
 Так, 02 липня 2019 року, працівниками управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради спільно з представниками управління економіки та фінансового управління проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу для фізичних осіб-підприємців та найманих працівників, які здійснюють підприємницьку діяльність в магазинах, кіосках і закладах побутового обслуговування населення,  що розташовані  по вул. Грушевського та К.Острозького.
 Про переваги офіційного працевлаштування представники Старокостянтинівської міської ради спілкувались також з підприємцями, які провадять діяльність в торговому центрі “Планета” та міській набережній.
В ході проведеного заходу власників та найманих працівників поінформовано про вимоги чинного законодавства щодо законності провадження підприємницької діяльності, акцентовано увагу на обов’язковій наявності дозвільної документації, що регулює відповідний напрям здійснення торговельної діяльності.
 Під час проведення заходу від підприємців надходили питання щодо відповідальності за провадження діяльності без державної реєстрації. Вичерпні відповіді на свої питання останні отримали від працівників відділу праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.
 Підприємцям та найманим працівникам з метою недопущення порушень трудового законодавства рекомендовано ознайомлюватись з інформацією щодо роз”яснень трудового законодавства на сайті управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за посиланням www.stsoc.km.ua 
 Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.  Тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.
 Вказаним особам вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin