Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Інспекторами праці проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо профілактики порушень трудового законодавства в центрі міста

 Одним з пріоритетних напрямів діяльності інспекторів праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей.
 18 квітня 2019 року головним спеціалістом – інспектором праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Деркачем В.О. спільно з головним спеціалістом - інспектором праці Фесуном Е.В. здійснено відвідування фізичних осіб-підприємців та найманих працівників, які здійснюють підприємницьку діяльність в магазинах та закладах громадського харчування, що розташовані в центрі міста.
«Стажуюсь, проходив повз або працюю лише декілька днів», – з такими поясненнями зіштовхнулися інспектори праці, коли з інформаційними листівками про офіційне працевлаштування навідалися до деяких торгових точок. А от у кого документи у порядку та люди працюють на законних підставах – самі відкривали двері та гостинно запрошували.
 Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.
 До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.
Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці. Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати.
 В ході заходу власників та найманих працівників поінформовано про вимоги чинного законодавства щодо законності провадження підприємницької діяльності, акцентовано увагу на обов’язковій наявності дозвільної документації, що регулює відповідний напрям здійснення торговельної діяльності.
 Вказаним особам вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.
При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin