Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Власника агенства нерухомості міста притягнуто до відповідальності за порушення періодичності виплати заробітної плати

 13 травня 2019 року  інспекторами праці проведено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця - власника агенства нерухомості міста та встановлено порушення діючого трудового законодавства під час виплати заробітної плати працівникам.
Частиною першою та другою статті 115 КЗпП, частиною першою статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР встановлено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
 Керуючись статтею 259 Кодексу законів про працю України, статтею 53 Закону України „Про зайнятість населення”, частиною третьою статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, пунктом 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509, та на підставі абзацу восьмого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України, порушника трудового законодавства притягнуто до відповідальності.
 Інспектори праці нагадують, що за інші порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:
1. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (якщо мінімальна зарплата 4173 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
2. 3 мінімальні зарплати, – це 12519 грн. (якщо мінімальна зарплата 4173 грн) за такі види порушень:
– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.
 
3. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн.  (якщо мінімальна зарплата 4173 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
 
4. 1 мінімальна зарплата (4173 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
 Про факти використання незадекларованої праці можна повідомити за телефоном 3-14-52, написавши листа на електронну адресу mup-star@ukr.net або особисто інспекторам праці за адресою: м.Старокостянтинів, пров. Подільський, 1.
При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin