Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Власника магазину освітлювальних виробів оштрафовано за порушення строків та періодичності виплати заробітної плати

 7 травня 2019 року  інспекторами праці проведено інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця - власника торгової точки із реалізації освітлюваних виробів (люстр), в ході якого встановлено порушення діючого трудового законодавства під час виплати заробітної плати працівникам.
 Частиною першою та другою статті 115 КЗпП, частиною першою статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР встановлено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
 Керуючись статтею 259 Кодексу законів про працю України, статтею 53 Закону України „Про зайнятість населення”, частиною третьою статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, пунктом 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509, та на підставі абзацу восьмого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України,  порушника трудового законодавства притягнуто до відповідальності.
 Інспекторами праці наголошується, що на даний час відсутні законодавчі перешкоди для здійснення інспекторами праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад контролю за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантів в оплаті праці, оформлення трудових відносин.
 Додатково інспектори праці зазначають, що про факти використання незадекларованої праці можна повідомити за телефоном 3-14-52, написавши листа на електронну адресу mup-star@ukr.net або особисто інспекторам праці за адресою: м.Старокостянтинів, пров. Подільський, 1.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin