Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Важливо: з 1 січня 2019 року зросли штрафи за порушення трудового законодавства

 Відповідно до ухваленого Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становить – 4173 грн. та у погодинному розмірі – 25,13 грн.
 Згідно із законодавством про працю, юридичні та фізичні особи-підприємці за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку в разі фактичного виконання роботи цілий день або виплату заробітної плати в «конверті»  сплатять 125 190 гривень.
 Статтею 41 КУпАП за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору на керівника підприємства передбачено накладення штрафу від 8,5 до 17 тисяч гривень.
 Отже, один нелегал підприємству може обійтися до 142 190 гривень. Крім того, йому доведеться сплатити ще й офіційну зарплату, не нижчу від середньої за відповідним видом економічної діяльності в регіоні.
За недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати «в конверті», працедавцю загрожує 417 300 гривень штрафу.
 За інші порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:
 
1. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (якщо мінімальна зарплата 4173 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
 
2. 3 мінімальні зарплати, – це 12519 грн. (якщо мінімальна зарплата 4173 грн) за такі види порушень:
– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.
 
3. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн.  (якщо мінімальна зарплата 4173 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
 
4. 1 мінімальна зарплата (4173 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin