Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Інспектори праці продовжують роботу з нелегальною зайнятістю на центральному ринку міста КП “Райкоопринкторг”

 11 квітня 2019 року головними спеціалістами – інспекторами праці  управління соціального захисту населення Деркачем В.О. та Фесуном Е.В. здійснено відвідування фізичних осіб-підприємців та найманих працівників, які здійснюють підприємницьку діяльність на центральному ринку міста КП “Райкоопринкторг”. 
 В ході проведення роз'яснювальної роботи встановлено, що значна частина роботодавців усвідомлюють важливість легальної зайнятості і працюють у законодавчому полі, але є й такі, які намагаються отримати якомога більший прибуток, ухиляючись від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.
 Відповідальність за провадження торгівлі без державної реєстрації або без отримання спеціального дозволу  передбачена ст. 164 КУпАП в межах від 17 тис до 34 тис. грн.
 В ході роботи інспекторами праці надано відповіді на всі питання, що надійшли, зокрема щодо порядку здійснення конкретних видів діяльності та переліку документів, що необхідні для його провадження, а також можливих фінансових санкцій збоку контролюючих органів в разі виявлення порушень вимог чинного законодавства.
 Під час заходу роботодавцям наголошувалось на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника передбачено штраф в розмірі 125,1 тис.грн, а статтею 41 КУпАП за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору на керівника передбачено накладення штрафу від 8,5 до 17 тис. грн.
 З найманими працівниками проводилась роз’яснювальна робота з приводу важливості та переваг офіційного працевлаштування, видавались «пам’ятки» про основні права під час перебування у трудових відносинах. Роботодавці мають зрозуміти, що легалізація заробітної плати - загальна проблема, як держави так і кожного з нас, тож вирішувати її слід спільними зусиллями.

При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin