Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Моніторинг показників заробітної плати по м. Старокостянтинів за листопад 2018 року

 Одним із найважливіших прав працівників, гарантованих Конституцією України та трудовим законодавством, є право на своєчасне отримання заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. За порушення вимог законодавства щодо оплати праці працівників роботодавці можуть бути притягнуті до адміністративної й, навіть, до кримінальної відповідальності.
 Держава забезпечує захист прав та інтересів працівників щодо оплати їх праці шляхом встановлення на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати, а також інших державних норм і гарантій для працівників підприємств усіх форм власності; умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ і організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету.
На управління соціального захисту населення  виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради покладено здійснення моніторингу показників заробітної плати в розрізі видів економічної діяльності, моніторингу своєчасності виплати заробітної плати, погашення заборгованості з неї та додержання суб’єктами господарювання мінімальних державних гарантій з оплати праці. В листопаді 2018 року проведено  моніторинг   середньомісячного розміру заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах міста (по підприємствах, організаціях та установах міста, які звітують до органів статистики за формою 1 – ПВ).
 Протягом листопада 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року номінальна заробітна плата одного штатного працівника збільшилася
 на   21,3 %  або на 1416,61 грн.  і становить  8079,63 грн.  (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб). 
          Найбільше зростання рівня середньомісячної заробітної плати у листопаді 2018 року порівняно з відповідним періодом 2017 року відбулося за  наступними видами економічної діяльності:
-  промисловість –  24,2 %;
- будівництво - на 69,3 %;
- транспорт – 55,0 %;
- освіта – 20,3 %.

 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin