Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

За використання незадекларованої праці підприємця з м.Старокостянтинів оштрафовано на суму 111,7 тис. грн

 Начальником управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради  накладено штраф фізичну особу-підприємця, який займається роздрібною торгівлею продовольчими товарами у розмірі 111 тисяч 690 грн. за використання праці офіційно неоформленого працівника. Постанову винесено на підставі акта інспекційного відвідування.
З’ясовано, що неоформлений  робітник працював  продавцем в магазині, належному вказаній фізичній особі-підприємцю з 15 жовтня 2018 року. До обов'язків робітника  входила реалізація продовольчих товарів та обслуговування покупців. На момент проведення інспекційного відвідування з робітником трудовий договір та договір цивільно-правового характеру не укладався.
Відповідно до частини 2 статті 265 КЗпПУ за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. Так, фізичній особі-підприємцю доведеться сплатити 111 тисяч 690 гривень.
 Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради вкотре наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.
За наявності ознак, притаманних трудовим відносинам, повинен укладатися трудовий договір, а не договір цивільно-правового характеру. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Тому цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів і у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2017 рік


Платформа XClin