Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

В м.Старокостянтинів ведеться активна робота, направлена на дотримання законодавства про працю роботодавцями міста

 Інспекторами праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради на постійній основі здійснюється моніторинг додержання законодавства про працю та зайнятість населення на території м.Старокостянтинів.
 Так, 10 жовтня 2018 року за ініціативи управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради головним спеціалістом – інспектором праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Деркачем В.О.  спільно з головним спеціалістом - інспектором праці Фесуном Е.В. проведено інформаційно-роз”яснювальну роботу щодо реалізації законодавства про працю з приватними підприємцями – власниками магазинів та найманими працівникам, які здійснюють діяльність в самому центрі міста.
Крім того, інспектори праці пройшли вул. К.Острозького м.Старокостянтинів, привертаючи увагу перехожих до питання легалізації зайнятості населення. Вони спілкувалися з громадянами, працівниками закладів торгівлі і харчування та обслуговування, закликали їх відповідально ставитися до свого майбутнього, адже отримуючи заробітну плату «в конверті», працівники втрачають не тільки соціальні гарантії сьогодні, а й позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому. 
Під час відвідувань неодноразово траплялись випадки, коли працівники повідомляли, що працюють неофіційно – або нібито на випробувальному терміні або на стажуванні у роботодавця. Відповідно, найближчими днями розглядатиметься питання щодо проведення інспекційних відвідувань цих роботодавців, відповідно до п.5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26 квітня 2017 року №295. 
Підприємцям та найманим особам роз”яснено, що фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн (111690 грн + 17000 грн) + виплата  працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.
Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати - це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2017 рік


Платформа XClin