Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

В м.Старокостянтинів триває інформаційно-роз'яснювальна кампанія з фізичними особами-підприємцями, які надають послуги в сфері торгівлі

 
03 жовтня 2018 року головним спеціалістом – інспектором праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Деркачем В.О. спільно з головним спеціалістом - інспектором праці Фесуном Е.В., у відповідності до  пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 та Наказу Державної служби України з питань праці №76 від 22.06.2017 р. «Про затвердження Порядку повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця», здійснено  відвідування магазину “Автомагазин” (власник - ФОП Мудренко В.І.) та магазину “М”ясна крамниця” (власник - ФОП Лавренчук Т.В.) з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 інспектор праці здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань:
- своєчасної та у повному обсязі оплати праці,
- додержання мінімальних гарантій в оплаті праці,
- оформлення трудових відносин.
У відповідності з дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо детінізації ринку праці, інформаційно-розяснювальні  заходи триватимуть до 05 жовтня 2018 року, після чого до порушників трудового законодавства будуть застосовані заходи контролю, що передбачені пунктом 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 та Наказу Державної служби України з питань праці №76 від 22.06.2017 р. «Про затвердження Порядку повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця».
Фізичних осіб-підприємців та найманих працівників повідомлено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства про працю в частині використання праці неоформлених працівників,  несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій, заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності інспектором праці будуть вживатися відразу. Відповідальність за вказані порушення передбачена  відповідно до вимог статті 265 КЗпП України.
Для вищезазначених осіб інспектором праці вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.

 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin