Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Охорона праці

Проведено відвідування магазину «Крамничка» з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю

19 червня 2018 року головним спеціалістом – інспектором праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Деркачем В.О. спільно з головним спеціалістом – інспектором праці Фесуном Е.В., у відповідності до  пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 та Наказу Державної служби України з питань праці №76 від 22.06.2017 р. «Про затвердження Порядку повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця», здійснено  відвідування магазину «Крамничка» (власник – ФОП Сенів Р.Л) з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.
Вказаний магазин розташований за адресою: м.Старокостянтинів, вул. 1-го Травня, 87. Власник магазину ФОП Сенів Р.Л. займається реалізацією продуктових та підакцизних товарів, в тому числі алкогольних напоїв і тютюнових виробів, в своїй діяльності використовує найману працю.
Під час проведення відвідування для керівництва підприємством  вкотре наголошено, що відповідно до ч.5 ст.50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, відносин.
ФОП Сеніва Р.Л. та найманих працівників повідомлено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства про працю в частині використання праці неоформлених працівників,  несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій, заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності інспектором праці будуть вживатися відразу. Відповідальність за вказані порушення передбачена  відповідно до вимог статті 265 КЗпП України.
Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в “конвертах” позбавляє їх соціального захисту.
В ході проведення вказаного заходу для персоналу магазину вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2017 рік


Платформа XClin