Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Офіційно

Державна підтримка учасників антитерористичної операції (операції об`єднаних сил)

 
Державою гарантовано ряд пільг, заходів, програм, які спрямовані на соціальний захист та підтримку учасників АТО/ООС. Однією із значущих програм соціального захисту учасників АТО/ООС залишається бюджетна програма «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя».
У 2021 році за цією програмою було виділено фінансування в наступних розмірах:
284533 грн за напрямком психологічна реабілітація;
30030 грн за напрямком санаторно-курортне лікування;
60300 грн за напрямком соціальна та професійна адаптація.
За виділені кошти 21 учасник АТО/ООС отримає послуги із психологічної реабілітації, які здебільшого спрямована на збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я ветеранів, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, профілактика саморуйнівної поведінки, тощо. Заявники самостійно обиратимуть суб’єкт надання послуг із психологічної реабілітації, що включені до переліку суб`єктів надання вказаних послуг управлінням праці та соціального захисту населення, а саме:
- ТВО “Санаторій Райдуга”, Хмельницька обл. м. Волочиськ, вул. Запорізька, 11. тел. 097-426-57-27;
- ДП “Клінічний санаторій “Карпати”, Закарпатська обл. Мукачівський р-н, с. Карпати, тел. (03131) 7-33-07;
- ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», Одеська область, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. 073-148-48-08, 050-495-30-01, 068-548-48-08;
- ТОВ “Золота Нива” Одеська область, смт. Сергіївка, вул. Чорноморська, 16, тел. 098-818-78-96;
- ДП “Санаторій для дітей з батьками “Скадовськ”, Херсонська обл. м. Скадовськ, вул. Набережна, 1, тел. (05537) 5-22-16;
- ТОВ “ОПК “Планета здоров`я” санаторій Женева, Львівська обл. м. Трескавець, вул. Суховоля, 61, тел. 096- 359-10-04.
Такий перелік суб’єктів надання послуг оновлюється щороку та доповнюється протягом року за результатами перевірки відповідності вимогам до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057.
У разі бажання пройти курс психологічної реабілітації учаснику АТО/ООС необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання та надати заяву довільної форми з наступним комплектом документів:
- копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, члена сім`ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС;
- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення;
- копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності для осіб, які мають статус постраждалого учасника Революції Гідності.
- копія свідоцтва про шлюб (для отримувачів послуг, зазначених в абзаці сьомому підпункту 2 пункту 2 Порядку передбаченого постановою КМУ від 27.12.2017 № 1057 “Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб”
Крім того, проїзд до реабілітаційної установи та назад відшкодовується на підставі заяви, оригіналу проїзних документів та корінця направлення на психологічну реабілітацію, заповненого суб’єктом надання послуг.
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО/ООС здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 (зі змінами). За рахунок державного бюджету ветерани мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування на 18-21 день в межах граничної вартості путівки, яка встановлюється щороку наказом Міністерства у справах ветеранів.
В порядку черговості та в межах виділеного фінансування, в цьому році 2 учасники АТО/ООС отримають безоплатне санаторно-курортне лікування.
Для отримання санаторно-курортного лікування учасник АТО/ООС або його законний представник подає до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб за фактичним місцем проживання заяву встановленого зразка до якої додаються наступні документи:
медична довідка форми 070/о;
копія відповідного посвідчення;
копія військового квитка (за наявності);
копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Дана пільга не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 446, а саме: військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту; ветеранів війни та осіб, зазначених у статтях 6-1 - 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та деяких інших осіб і членів їх сімей путівками для санаторно-курортного лікування згідно з цією постановою здійснюється за рахунок і в межах бюджетних асигнувань на відповідний рік на функціювання Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства юстиції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Адміністрації Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Служби зовнішньої розвідки, Державної фіскальної служби.
З моменту набуття статусу учасника АТО/ООС ветеран набуває право на отримання соціальної та професійної адаптації, яка дозволяє відновити або вдосконалити професійні навички і підвищити конкурентоспроможність на ринку праці шляхом навчання у професійно - технічних навчальних закладах, автошколах, курсових комбінатах та в інших закладах.
Така соціальна гарантія надається одноразово в порядку черговості за рахунок коштів державного бюджету, що передбачено Порядком організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.
В межах виділеного фінансування у 2021 році послуги соціальної та професійної адаптації отримають 11 часників АТО/ООС. Після навчання вони отримають документи державного зразка.
Для реалізації права отримання послуг з професійної адаптації необхідно письмово звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою та документами:
- копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
- копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
- для учасника антитерористичної операції - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
- для особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, - копія документа, що підтверджує участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, що засвідчується підписом.
Звертаємо увагу, що під час подання копій всіх документів необхідно надавати їх оригінали для огляду.
За більш детальною інформацією можна звернутись до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за адресою: провул. Подільський, 2 або за телефонами: 3-18-31.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin