Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Офіційно

Уряд відновив забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка»

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради інформує:
Уряд відновив забезпечення  дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» 
Право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в'їхали в Україну та постійно/тимчасово проживають на її  території України або тимчасово перебувають в Україні, а також особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що  народили живонароджену дитину.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2020 року №   1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги» «пакунок малюка» визначено, що отримувачами «пакунка малюка» є мати, батько, усиновлювачі, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини. 
Видача отримувачу одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» проводиться у закладі охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування, працівником закладу охорони здоров'я, уповноваженим на це адміністрацією відповідного закладу.
У разі відсутності у закладі охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» її видача проводиться  структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування отримувача одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на підставі його особистої заяви, поданої у паперовій  формі. 
До заяви додаються:
- довідка про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров'я не видано;
- копія паспорта отримувача;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- довідка про реєстрацію місця проживання.
В окремих випадках:
- копія рішення суду про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя, до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї.
У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, отримувач має право звернутися за отриманням «пакунка малюка» до  структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем його проживання або перебування, протягом року з дня народження дитини. 
У випадку відсутності в управлінні соціального захисту населення «пакунка малюка», його надають в порядку черговості. 
У разі неотримання «пакунка малюка» протягом 30 днів з дня народження дитини з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини) отримувач має право на отримання грошової компенсації, звернувшись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення  та надавши комплект документів.
До заяви про виплату одноразової натуральної допомоги додаються:
- довідка про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров'я не видано;
- копія паспорта отримувача;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- довідка про реєстрацію місця проживання;
- поточний рахунок, який відкрито у АТ КБ «ПриватБанк».
Вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», відповідно до бюджетного фінансування становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги.
 
 
За інформацією щодо отримання «Пакунку малюка» при народженні дитини в Старокостянтинівській міській територіальній громаді, просимо звертатися в управління соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради за адресою: пров. Подільський, 1 тел. (0-254) 3-1831 або 068-542-94-97.

 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin