Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Офіційно

Збільшення окремих соціальних виплат з 1 липня 2012 року

 

Соціальними ініціативами Президента України передбачено підвищення соціальних виплат для найбільш незахищених верств населення, серед інших заплановано підвищення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та значне збільшення  грошової допомоги малозабезпеченим особам, що проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.
 
Збільшення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
 
Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», а саме статтею 7 даного закону передбачено підвищення граничних  рівнів забезпечення прожиткового мінімуму на підставі яких обраховується сума ДСД малозабезпеченим сім’ям.

Для дітей:
 - з 1 січня - 50 відсотків відповідного прожиткового мінімуму,
 - з 1 липня - 75 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів:
 - з 1 січня - 80 відсотків відповідного прожиткового мінімуму,
 - з 1 липня - 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Таким чином розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з 1 липня 2012 року зріс відповідно до вище вказаних рівнів забезпечення.
Нагадуємо, що розмір ДСД малозабезпеченим сім’ям визначається  як різниця між середньомісячним доходом сім'ї та сумою граничних рівнів забезпечення прожиткового мінімуму всіх членів родини.
Управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради був проведений масовий перерахунок ДСД малозабезпеченим сім’ям по усіх діючих справах з 1 липня 2012 року. Всього було перераховано 64 справи. Вже в липні місяці усі одержувачі допомоги отримають її в нових розмірах.
Звертаємо Вашу увагу, що в зв’язку з згаданими змінами збільшився середньостатистичний гарантований мінімум для сім'ї. Якщо Ви раніше зверталися за призначенням ДСД малозабезпеченим сім’ям і отримали відмову по причині перевищення розміру доходів сім'ї гарантованого мінімуму. Ви можете повторно звернутись для нового розрахунку. Особливо якщо у складі вашої  сім'ї переважають неповнолітні і непрацездатні особи та перевищення рівня забезпечення було незначне.
 
  
 
Збільшення розміру щомісячної грошової допомоги малозабезпеченим особам, що проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.
 
Відповідно до змін статті  5, закону України «Про психіатричну допомогу» від 22 травня 2012 року  передбачено, що розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не більше ніж мінімальна заробітна плата.
Таким чином повністю знята верхня межа розміру допомоги у 10% прожиткового мінімуму, що діяла раніше. Отже максимальний розмір допомоги збільшився майже  у 10 разів !
 
В червні був проведений масовий перерахунок зазначеної допомоги. Загальна чисельність одержувачів складає 14 осіб.
Вже в липні зазначені особи отримують допомогу у нових сумах та доплату за червень, оскільки перерахунок здійснюється з 17 червня включно.
 
Нагадуємо!  Право на зазначену соціальну виплату має особа, що проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. Розмір допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за 6 місяців, але не більше ніж мінімальна заробітна плата.При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin