Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Діяльність

«Права жінок та гендерна рівність в Україні»

20 жовтня 2021 року на базі Старокостянтинівської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар   «Права жінок та гендерна рівність в Україні» для осіб, які перебувають на обліку в пошуках роботи. Захід відбувся за участю головного спеціаліста відділу координації суб'єктів, що надають соціальні послуги управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Лесі Заграюк та начальника відділу активної підтримки безробітних Старокостянтинівської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Лілії Суходольської.
Метою проведення семінару є підвищення рівня поінформованості учасників заходу з гендерних питань, рівня гендерної культури та чутливості.
Принцип рівності жінок та чоловіків закріплений в Конституції України. Зокрема в ст. 21 Конституції України зазначено, що усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах. Також у ст. 24 наголошено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи, та є рівними перед законом. Так, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі або іншими ознаками. Рівність прав чоловіків та жінок забезпечується у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї тощо.
Проте, принцип рівності в Конституції України не забезпечує, на жаль, реальної рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві. Жінки в Україні мають рівні можливості з чоловіками, було б бажання і здібності їх втілити – така думка є доволі поширено, але хибною, наголошують експерти і доводить статистика. Українки досі зазнають дискримінацій за ознакою статі. 
Лесею Заграюк розкрито зміст поняття «гендер», «гендерна рівність», «гендерна дискримінація», ознайомлено учасників з випадками дискримінації, які зустрічаються у житті українських жінок. Обговорено питання «Чи існує в сучасному суспільстві справжня рівність між чоловіком і жінкою?». Повідомлено про позитивні законодавчі кроки, громадські ініціативи та кращі практики щодо просування гендерної рівності в Україні.
Роздані інформаційні матеріали з контактами установ, до яких можна звернутись у разі виявленого факту гендерної дискримінації та домашнього насильства. 
У заході взяло участь 5 осіб. 
 
          
 
 
 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2021 рік


Платформа XClin