Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Діяльність

в Одесі стартував навчальний курс з підготовки місцевих експертів

03.08 - 06.08.2021 року в Одесі стартував навчальний курс з підготовки місцевих експертів(-ок)-консультантів (-ок) з питань розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству. 
Серед міст та громад – 15 нових учасників проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Це Авангард (Одеська область), Біла Церква (Київська область), Добропілля (Донецька область), Запоріжжя, Калуш (Івано-Франківська область), Кропивницький, Лубни (Полтавська область), Маріуполь (Донецька область), Рокитне (Рівненська область), Старокостянтинів (Хмельницька область), Тернопіль, Ужгород, Хорошів (Житомирська область), Хотин (Чернівецька область), Черкаси.
Кожне місто та громада представили трьох учасників та учасниці, серед яких представники(-иці): 
- уповноважених органів місцевих рад, 
- спеціалізованих служб надання допомоги постраждалим та 
- провідних профільних місцевих громадських організацій чи місцеві депутати.
Старокостянтинівську міську територіальну громаду представили начальник Управління соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради Кот Наталія Євгенівна, начальник Управління охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого комітету міської ради, депутат міської ради Бондар Любов Степанівна та директор Старокостянтинівського міського Кризового центру Васьковецька Алла Вікторівна.
Загалом курс передбачає проведення чотирьох тренінгових модулів, кожний з яких триватиме чотири дні. Тематично модулі присвячені:
- розбудові системи запобігання та протидії домашньому насильству: експертні ресурси громади
- координації та міжвідомчій взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству
- спеціалізованим службам підтримки для постраждалих від домашнього насильства
- формуванню у суспільстві нульової толерантності до насильства.
Курс містить не лише теорію, а й навчальні візити та зустрічі з безпосереднім відвідуванням спеціалізованих закладів, установ, організацій.
Наступні три модулі відбудуться у Херсоні, Дніпрі та Києві. Вказані міста організаторами були обрані невипадково – тут уже зроблені суттєві практичні кроки у створенні муніципальної системи запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству. 
Зокрема, в Одесі учасники та учасниці першого модулю відвідали Одеський міський денний центр соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло» для осіб, які постраждали від домашнього насильства, кімнату, дружню до опитування дітей та Інтерактивну аудиторію для відпрацювання навиків реагування на випадки домашнього насильства (Одеський державний університет внутрішніх справ), кімнату, дружню до опитування дитини при Службі у справах дітей Одеської міської ради.
Також відбулась зустріч з представниками та представницями Одеська Міська Рада та Одеського міськвиконкому, а також з суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, де був презентований місцевий досвід розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству.
Навчання відбувається за підтримки Великої Британії (British Embassy Kyiv) та Канади (Embassy of Canada in Ukraine) d межах проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».
 При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2021 рік


Платформа XClin