Управління праці та соціального захисту населення
виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради
Головна Контакти Зворотній звязок

Новини        Категорія:   Діяльність

Дотримання трудового законодавства: інформаційно-роз'яснювальна робота з приватними підприємцями – власниками магазинів та найманими працівниками

 Працівниками управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради на постійній основі здійснюється моніторинг додержання законодавства про працю та зайнятість населення на території м.Старокостянтинів.
 Так, 01.02.2019р. за ініціативи управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради головним спеціалістом-інспектором праці Фесуном Е.В. проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо реалізації законодавства про працю з приватними підприємцями – власниками магазинів та їх найманими працівниками. 
 Власникам магазинів та їх працівникам наголошено, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» врегульовано механізм державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. 
 В ході проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи роботодавців, які використовують найману працю повідомлено, що останні несуть фінансову відповідальність в разі виявлення порушення у таких розмірах:
1. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125190 грн за наступні порушення:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору
- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час
- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;
2.10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
3. 3 мінімальні зарплати – це 12519 грн за такі види порушень:
- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.
4. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
5. 1 мінімальна зарплата (4173 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
 Вказаним особам вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення.


При використанні матеріалів Сайту на інших веб-ресурсах
обов'язковим є посилання із зазначенням джерела

Старокостянтинів © 2019 рік


Платформа XClin